sobota, 26 grudnia 2015

Made by Annabelle Beauty - wosk zapachowy

Witajcie!

Jak już jesteśmy w klimacie świątecznych, cytrusowych zapachów (bo kto nie kojarzy Świąt z mandarynkami, pomarańczami i goździkami?) pokażę Wam drugie rozwiązanie, by dodać wieczorowi klimatu.

Otóż poniżej pokażę Wam woskowe babeczki.

Do ich wykonania potrzebowałam:
- wosk sojowy (około 90g)
- olejki eteryczne (ilość kropli zależna od gustu - im więcej olejku, tym intensywniejsze będą woski) 
- barwnik w postaci wiórków z kredek świecowych
- foremki


Wosk i kredki topimy w kąpieli wodnej, chwilę odczekujemy, wlewamy olejki, a następnie przelewamy do foremek silikonowych. Czekamy aż ostygnie, by móc wyjąć i cieszyć się własnoręcznie robionymi woskami. 
Do dzieła! ;) 


Czytaj dalej »

Made by Annabelle Beauty - kule kąpielowe vol.2

Witajcie!

Dzisiaj pokażę Wam tylko propozycję na chłodniejsze wieczory i domowy relaks. Szybki i prosty sposób, by się zrelaksować, odprężyć i zapewnić sobie dawkę pozytywnej energii. 
Propozycja kąpielowa - kule o pięknym cytrusowym zapachu, z dodatkiem olejków mandarynkowego, cytrynowego i pomarańczowego. Czyż nie brzmi cudownie? A jak działa - koniecznie musicie spróbować :)

Potrzebne Wam są soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i olejki eteryczne. 

Na kilka aromatycznych kul wystarczy: 
- pół szklanki kwasku cytrynowego
- szklanka sody oczyszczonej
- szczypta barwnika
- około 2 łyżek oleju kokosowego (roztopionego w kąpieli wodnej) 
- kilka kropli olejków (ETJA)
- foremki lub własne dłonie do lepienia Najważniejsze jest, by wyczuć konsystencję i dodawać płynnych składników na wyczucie. Ważne, by masa miała postać mokrego piasku i dobrze się lepiła. Po uformowaniu odpowiednich kształtów odstawiamy do wyschnięcia - niektórzy spryskują spirytusem, ja tego nie stosowałam. Jak widać - wyschły bezproblemowo ;)
Polecam i zachęcam do domowego tworzenia, niewiele czasu, niewiele wkładu własnego, a możemy się cieszyć wspaniałymi kąpielami.
Czytaj dalej »
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...