wtorek, 28 kwietnia 2015

Olejowe love, czyli trio Vis Plantis - recenzja,.

Witajcie!

O olejkach wiele się słyszy, jeszcze więcej czyta - o ich właściwościach wiadomo nie od dziś, ale olejowanie włosów, twarzy czy ciała stało się popularne całkiem niedawno. Sama przekonałam się do tego typu pielęgnacji dość późno. Zawsze olejki kojarzyły mi się z tłustą, lepiącą skórą, oblepionymi i przeciążonymi od tłuszczu włosami, czy zapchaną cerą. Jak bardzo się myliłam - już wiem. Olejki są olejkami już tylko z nazwy - są lekkie, w konsystencji suche, szybko wchłanialne, czasem zapachowe i przyjemnie się je używa. 

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić trzy olejki, które przeznaczone są do pielęgnacji od stóp do głów. Mają za zadanie zadbać o twarz, szyję, dekolt, ciało i włosy. Każdy z prezentowanych olejków jest dedykowany odpowiednim obszarom ciała - jednakże nie są to sztywne reguły, których należy się trzymać. 

Przedstawię dzisiaj olejki Vis Plantis od Elfa Pharm: olejek arganowy, olejek różany i olejek macadamia. 





OD PRODUCENTA:

Olejek arganowy:

Płynne Złoto Maroka, olejek arganowy z Drzewa Życia (Argania Spinosa), łatwo się wchłania, odżywia skórę głowy i cebulki włosowe. Zmniejsza łojotok, działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo, łagodzi podrażnienia. Wysoka zawartość kwasów omega-6 i omega-9 pozwala odbudować strukturę włosów, wzmacnia je i chroni. Nadaje miękkość, elastyczność. Włosy stają się zdrowe i pełne życia.


Olejek różany:


Olejek różany z nasion królowej kwiatów, symbolu miłości, siły i piękna, przeciwdziała starzeniu się skóry. Bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, linolenowy i witaminy sprzyja regeneracji skóry i odżywia ją. Wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Łagodzi blizny i przebarwienia. Nawilża, odświeża, poprawia elastyczność i jędrność cery.


Olejek macadamia:

Lekki, nietłusty, egzotyczny olej z Australii odżywia, regeneruje, wygładza i zmiękcza. Pomaga nawilżyć suchą skórę. Działa przeciwstarzeniowo i ujędrniająco dzięki wysokiej zawartości kwasu oleopalmitynowego (omega 7), który jest głównym składnikiem młodej skóry. Jest świetnie tolerowany przez skórę. Bogaty w antyutleniacze skutecznie neutralizuje wolne rodniki, co przedłuża młodość skóry.


MOJA OPINIA:

Na wstępie zaznaczę tylko kwestie, które są wspólne dla każdego olejku. Opakowania plastikowe, niewielkie, dość poręczne, dodatkowo umieszczone w kartonowych pudełeczkach. Pojemność każdego z nich to 30ml. Posiadają na górze dość wygodne zamknięcie, które po naciśnięciu z jednej strony, otwiera się z drugiej - dzięki czemu wydobyć możemy tyle produktu, ile potrzebujemy. Zawartość może niewielka w przypadku olejku do ciała i do włosów, jeśli chodzi o ten do twarzy - pojemność jak najbardziej wystarczająca. Olejki mają dość lekką formułę, nie są gęste, łatwo wydobywają się z opakowania, są wydajne i podobnie pachną. Najbardziej intensywny, słodki zapach ma olejek macadamia - pozostałe dwa są nieco subtelniejsze, ale nadal zachowane w tych nutach zapachowych. 


Olejek arganowy:

50% olejku arganowego, 49,5% olejku macadamia.

Olejek przeznaczony do skóry wrażliwej, ze skłonnością do łupieżu, podrażnień. Olejek ma działać łagodząco, przeciwzapalnie na skórę głowy, dodatkowo ma za zadanie odbudować strukturę włosów, wzmocnić je i chronić przed czynnikami zewnętrznymi. 
Olejek stosowałam na kilka sposobów - jako kompres przed myciem włosów, pozostawiając go przez około 1h, następnie myłam włosy jak zwykle. Drugim sposobem było nakładanie dosłownie kropli na końcówki po umyciu. Trzecim sposobem było użycie niewielkiej ilości do masażu skóry głowy, pozostawiałam na 10-15 minut, po czym dokładnie myłam włosy. Przy każdej opcji musiałam pamiętać o umiarze - przy nadmiernej ilości włosy mogły być obciążone, wyglądały na tłuste i oklapnięte. 


Włosy po zastosowaniu każdego ze sposobów były sypkie, miękkie i bardzo błyszczące. Nie zauważyłam problemu z rozczesaniem włosów, czy ich stylizacją. Włosy każdorazowo wyglądały na zdrowe i zadbane. W dotyku miękkie, gładkie i sprężyste. Przy regularnym stosowaniu zauważyłam znaczną poprawę kondycji włosów. Olejek stosuję raz na tydzień jako kompres i po każdym myciu jako serum na końcówki. Końcówki są zdrowe, nie rozdwajają się i nie kruszą. Dodatkowo lekko słodki, perfumowany zapach uprzyjemnia każdą aplikację. 


Olejek różany:

10% olejku różanego, 89,5% olejku macadamia.

Przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Szczególnie polecany do skóry wrażliwej, suchej i łuszczącej się, a także do dojrzałej.


Olejek posiada lekką, nietłustą konsystencję, która dość szybko się wchłania. Można stosować na kilka sposobów - do masażu, jako serum nakładany solo, do wzbogacania kremów do twarzy, a także do demakijażu. Wypróbowałam każdy ze sposobów i sprawdza się świetnie. Jego formuła pozwala na dogłębne nawilżenie skóry, wymagającej szczególnej pielęgnacji. 


Olejek stosowany solo lub do masażu pozostawia przez jakiś czas na skórze delikatnie tłustą warstwę, która po kilku minutach po aplikacji wchłania się pozostawiając cerę nawilżoną, wygładzoną, promienną i miękką w dotyku. Cera przy regularnym stosowaniu wygląda młodziej, jest rozświetlona, koloryt wyrównany a miejsca wysuszone - nawilżone i delikatne w dotyku. Dodawany do kremu wzbogaca jego działanie. Nie sprawia, że krem się roluje, czy nie wchłania - wręcz przeciwnie. Skóra wysuszona pije ten nektar bardzo zachłannie. Do demakijażu wystarcza nasączony wodą wacik i kilka kropli olejku - makijaż usuwany jest bezproblemowo. Może jednak pojawić się zamglenie oczu - przez zawartość olejku, ale gdy stosujemy go z umiarem nie powinien się ten mankament pojawić. 


Co do zmarszczek - nie zauważyłam jeszcze, by te niewielkie w okolicach oczu czy na czole uległy zmniejszeniu, bądź wygładzeniu. Może po kilku miesiącach stosowania będzie to widoczne - mam taką nadzieję. A biorąc pod uwagę, że olejek jest dość wydajny powinien starczyć jeszcze na jakiś czas ;)

Olejek macadamia:

95,5% olejku macadamia.

Olejek przeznaczony do pielęgnacji oraz poprawy wyglądu i kondycji skóry ciała. Olejek można stosować na skórę wilgotną tuż po wyjściu z wanny albo na suchą, która wymaga natychmiastowego nawilżenia. Olejek jest lekki, ma suchą formułę, która ma szybko się wchłaniać nie pozostawiając tłustej, lepkiej warstwy. Najlepsze rezultaty widoczne są, gdy nałożymy niewielką ilość na jeszcze wilgotne ciało. 


Olejek wbrew pozorom dość szybko się wchłania, a na skórze zostaje jedynie cudowny zapach, niesamowita ulga (zwłaszcza przy suchej, spierzchniętej skórze), wygładzenie i nawilżenie. Skóra jest gładka nawet następnego dnia rano (w przypadku zastosowania wieczorem). 


Olejek nie brudzi ubrań, nie pozostawia tłustych plam, działa szybko i zauważalnie. Ciało jest sprężyste, wygładzone i przy regularnym masowaniu ciała -  ujędrnione i pozbawione niedoskonałości w postaci cellulitu. 


Podsumowując wszystkie trzy olejki są mocno uniwersalne. Jak widać w składzie każdego z nich znajduje się w dość dużej ilości olejek macadamia. Mimo, że każdy z nich przeznaczony jest do pielęgnacji różnych obszarów ciała - nie zauważyłam znaczącej różnicy w działaniu. Każdy z nich w równym stopniu nadaje się do pielęgnacji włosów, czy ciała. W pielęgnacji twarzy ograniczyłam się jedynie do olejku różanego. Dwa pozostałe używałam i do włosów i do ciała, gdzie rezultaty stosowania były niemalże identyczne. 


Cieszę się, że miałam okazję poznać te olejki. Są wydajne, mocno uniwersalne, ładnie pachnące, poręczne i nadają się do kosmetyczki podróżnej dzięki swoim niewielkim rozmiarom. 30 ml w zupełności wystarcza, by poznać ich właściwości i zalety. Fajnie byłoby, gdyby firma zastanowiła się nad większą pojemnością - w przypadku olejku do ciała. Tego typu olejek zużywa się zdecydowanie najszybciej, z uwagi na fakt, że do wysmarowania mamy dużą powierzchnię ciała. Do włosów, czy twarzy ilość użytego olejku jednorazowo jest zdecydowanie mniejsza niż do ciała, stąd też moja drobna sugestia do marki Elfa Pharm ;)

Zachęcam Was do odwiedzenia FB marki TUTAJ


11 komentarzy:

  1. Bardzo ciekawe :)
    Nie widziałam ich wczesniej :p

    OdpowiedzUsuń
  2. Powiem ci, że ja już mam dosyć olejów.

    OdpowiedzUsuń
  3. olejek różany chętnie przetestowałabym :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Przez to, że pachną to mnie kuszą ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Czytałam o nich dużo dobrego, muszę je wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja zakochałam się w olejku makadamia do olejowania moich włosów. Nawet po olejku arganowym nie były tak mięciutkie i odżywione :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ciekawie się prezentują. Lubię olejki w pielęgnacji, chociaż makadamia mi nie służy...

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdą aktywność.

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...